Balandžio 19 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks knygos „Kęstutis Ramonas. Grafika ir tapyba“ pristatymas. Renginyje dalyvaus menotyrininkės Danutė Jedzinskienė ir Nijolė Tumėnienė, dizaineris Daumantas Každailis, Kęstutis Ramonas. Pokalbį moderuos knygos sudarytojas Augustas Ramonas.

2017 m. gruodį išleistoje knygoje apžvelgiama pusės amžiaus trukmės menininko kūryba ir pateikiamas K. Ramono stilistinės raidos ratas: nuo abstrakcionizmo 1967 m., per dekoratyvinį manierizmą, iki sugrįžimo prie abstrakcijos 1997 m.

K. Ramonas – dizainerio požiūrį į dailę turintis dailininkas. Iš pradžių mokęsis Kauno dailės mokykloje meno pagrindų, grafikos ir tapybos, vėliau Vilniaus dailės institute – grafikos, 1964 m. stojo į naujai suformuotą dizainerių kursą ir 1967 tapo pirmosios Lietuvos dizainerių laidos absolventu. Dizainas ir vaizduojamoji grafika dailininko kūryboje nuo tol ėjo greta.

Menininkas dirbo Eksperimentiniame taros ir įpakavimo biure dailininku-konstruktoriumi, vėliau tapo „Minties“ leidyklos meniniu redaktoriumi, nuo 1971 iki 2001 m. buvo M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogu. Visą tą laiką K. Ramonas aktyviai dalyvavo estampinės grafikos ir ekslibriso parodose. Jo išbandytos įvairių spaudos, poligrafijos technikų galimybės teikė tam tikrą technologinio proceso sąlygotą distanciją nuo autentiško vizualinio turinio, virstančio labiau ženkliniu simboliu, abstrakcija. Kaligrafinio ženkliškumo siekimo pasekmė – lig šiol gyvuojantys prieš keletą dešimtmečių sukurti logotipai (pvz. „Kultūros barai“, B. Lubio fondas). Dailininkas yra ir kaligrafas bei autorinės knygos „Kaligrafija“ autorius.

1997 metais meno tyrinėtoja dr. Ingrida Kostkevičiūtė apibūdindama naują K. Ramono posūkį į tapybos ir grafikos sintezę, parodytą personalinėje parodoje „Arkos“ galerijoje, priskyrė jo stilių ekspresyviajam abstrakcionizmui, tačiau nei ji, nei kiti menotyrininkai nežinojo, kad abstrakcionistu dailininkas buvo jau 1967 metais. Šį faktą pagrindžia bei bendrą kūrybinę retrospektyvą atskleidžia NDG auditorijoje pristatoma knyga.

http://www.ndg.lt/renginiai/kita/grafiko-k-ramono-albumo-pristatymas.aspx