KR plakatas 004

Piešiniai,  šilkografijos ir monotipijos atspaudai, mišrios technikos spalvoti darbai

Gintas Rotulaitis, ANOTACIJA

Ši paroda jubiliejinė, taigi susijusi su skaičiais: 80 metų autoriui, 60 metų kūrybinės veiklos, 30 personalinių parodų, 40 metų dailės pedagogo stažo. Taip pat simbolinis apvalus skaičius – 1000  mokinių, kurių daugelis tapo dailininkais ir dizaineriais.

Parodoje eksponuojami dabartiniai ir ankstesnių laikotarpių kūriniai – nuo pat 1967 metų. Dėl parodos apimties nerodomos kitos sritys, kuriose dailininkas intensyviai dirba: aliejinė ir akrilo tapyba, ekslibrisai, kaligrafija. K. Ramonui būdingas ypatingas įvairiapusiškumo siekis, intelektualus smalsumas pasireiškiantis ne tik kūrybos sričių gausa bet ir stilistiniais bandymais kiekvieną naują dešimtmetį atnešančiais naują kryptį, naują estetinės raiškos sistemą. Šio plataus repertuaro būtų pakakę keliems kūrėjams.

Jau 7 dešimtmetyje dailininkas gilinosi į abstrakčiąją dailę, tačiau retai tuos kūrinius rodydavo.  Bėgimo nuo nuobodžios realybės instinktą K. Ramonas įgyvendindavo kurdamas dizainą, logotipus ir taikomosios grafikos kūrinius: įvairius asmenis, įstaigas bei reiškinius įprasminančius ženklus.

Šios ekspozicijos grafikos kūriniuose matoma didžiulė grafinių linijų įvairovė – nuo plačių mostų iki švelnių brūkšnelių ir taškelių. Tiksli kaligrafo ranka sukuria kaskart naują emocinį ir psichologinį scenarijų: trapumas arba jėga, elegancija arba brutalumas, džiaugsmas arba nerimas. Galiausiai tradicinė grafika ištirpsta spalviniuose paskutiniųjų metų ieškojimuose. Abstraktus K. Ramono ekspresionizmas čia pilnai išsiskleidžia ir neša autorių į paslaptingą gamtos ir kosmoso (greičiausiai ne mūsų galaktikos) pasaulį.